Головна » 2018 » Лютий » 22 » Корисна інформація від Насті Рябовол про вплив комп'ютера на людину
23:30
Корисна інформація від Насті Рябовол про вплив комп'ютера на людину

Вплив комп'ютера на психіку людини.

Тривала робота за комп'ютером негативно позначається на багатьох функціях нашого організму: вищої нервової діяльності, ендокринної, імунної та репродуктивної системах, на зорі і кістково-м'язовому апараті людини ... Що це може означати для простої людини? Все що завгодно! Від зіпсованого зору до варикозного розширення вен на ногах. Чесно кажучи, все це Ви можете "заробити" і без комп'ютера, просто ведучи незбалансований спосіб життя. Комп'ютер є лише ще однією ланкою в тій ж ланцюга: недостатній відпочинок, малорухливий спосіб життя, неорганічно харчування і т.п.

Всі перераховані вище недуги безумовно відіб'ються і на Вашому психічному стані. Проте мова піде про те вплив комп'ютера, яке безпосередньо пов'язане з нашою психікою. І якщо зір, слух можуть зіпсуватися допомогою клавіатури, "миші" або монітора, то на психіку в першу чергу впливають більш, так би мовити, віртуальні речі - ігри та інтернет. Це те що "затягує", те, від чого неможливо відірватися, то, без чого багато більше не уявляють свого життя - це маніакальна залежність від інтернету або від ігор. Якщо завгодно, інтернет-манія, ігро-манія.

Перш за все необхідно відразу сказати, що мова йде про багатогодине сидіння за комп'ютером. Друге, ми маємо на увазі людей, які проводять свій час у чатах, форумах, за іграми, а не займаються роботою в інтернеті (збором інформації тощо). До речі, вони складають близько 90% від всіх "довгосидячих" в мережі. Звідси випливає третє положення: портрет цієї аудиторії. Власне він-то і є основна причина подібного проведення часу, з витікаючими з цього наслідками. Людям, які проживають своє життя в інтернеті часто необхідна соціальна підтримка, у них великі труднощі в спілкуванні, вони відчувають незадоволеність, низьку самооцінку, закомплексованість, сором'язливість і т.п. Всі ці проблеми "вирішує" Інтернет! Інтернет як ніби каже їм: "Ідіть у чат, представляєтеся ким завгодно, задовольняйте будь-які свої бажання і нічого не бійтеся!" І люди поспішають піти у безпечне для них середовище, ні до чого не зобов'язує життя.

Таким чином, вони, по-перше, посилюють ті свої риси характеру, від яких хотіли б позбутися, а також набувають нових: відхід від реальності за допомогою зміни свого психічного стану, віртуально змінюючи свою стать, вік ... Безумовно, поступово такий спосіб життя, спосіб мислення, просочує всі рівні їхнього життя. Людина починає діяти і думати по-іншому. Він по-іншому вирішує побутові питання, сімейні, особисті, професійні, партнерські і т.д.

Ось які психологічні симптоми може почати відчувати людина, якщо він відноситься до групи ризику інтернет-залежних людей:

    * Хороше самопочуття або ейфорія за комп'ютером;
    *  Неможливість зупинитися;
    * Збільшення кількості часу, проведеного за комп'ютером;
    * Нехтування сім'єю і друзями;
    * Відчуття порожнечі, депресії, роздратування не за комп'ютером;
    * Брехня роботодавцям або членам родини про свою діяльність;
    * Проблеми з роботою чи навчанням.

Небезпечними сигналами є також:

    * Нав'язливе прагнення постійно перевіряти електронну пошту;
    * Передчуття наступного сеансу он-лайн;
    * Збільшення часу, проведеного он-лайн;
    * Збільшення кількості грошей, витрачених он-лайн.

Власне всі ці симптоми ви зустрінете у людей з будь-якою іншою залежністю, чи це алкоголь, наркотики або робота. З часом, якщо не вжити жодних заходів, стан залежних посилюється, перетворюючись на манію. Відчуваючи ейфорію за комп'ютером, вони одночасно культивують у собі неврівноваженість, розсіяність, неохайність, самоізоляцію, втрату будь-яких звичних цінностей, втрату внутрішніх орієнтирів, наплювацьке ставлення до близьких.

До речі сказати, зовсім не так багатьох людей, що живуть з питущими або Інтернетозалежність родичами, в тому, що перераховані вище якості вони сприймають на свій особистий рахунок, намагаючись закликати "залежного" людини до етичних норм. Але, ще раз повторюся, це помилка. Ці люди хворі, і хвороба їх веде до глибоких змін особистості, появи нових, досить неприємних, рис характеру.

Якщо дорослі люди більш-менш усвідомлено роблять свій вибір, то діти часто стають заручниками способу життя своїх батьків. На жаль, крім підстерігає їх комп'ютероманові існує ряд інших побічних ефектів від довгого спілкування з комп'ютером. Діти швидко пристосовуються до навколишнього світу, і до світу комп'ютерів теж. Багато змін можна не помітити відразу, "неозброєним оком" (їх зможе визначити тільки досвідчений педагог чи психолог). Наприклад, це може позначатися на їх емоційному плані, може спостерігатися підвищена агресивність, спалахи насильства. Інше спостереження - діти перестають фантазувати, стають нездатними створювати власні візуальні образи, насилу узагальнюють і аналізують інформацію. Комп'ютер може стати причиною довготривалих порушень в області психічного та інтелектуального розвитку дітей. У так званого комп'ютерного покоління гірше працюють деякі види пам'яті, спостерігається емоційна незрілість, безвідповідальність.

Комп'ютер може стати другом або заклятим ворогом, може допомогти в біді, а може додати купу проблем, може допомогти знайти однодумців, а може призвести до самотності.

 

Переглядів: 273 | Додав: puchkov | Теги: Шкода, влив, здоров'я., інтернет | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Контактна інформація
Адреса школи
37330, Полтавська область, Гадяцький район,
с.Розбишівка,вул.Центральна,188(5354)55355 rozbishivsjka-shkola@meta.ua
Місцезнаходження