Головна » 2018 » Лютий » 22 » Міжнародний день рідної мови.
14:46
Міжнародний день рідної мови.

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

Мова – пісня колискова.

Мова – матері уста.

                         І. Багряний.

 

21 лютого

Міжнародний день рідної мови.

Міжнародний день рідної мови — день "підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності" проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня - 17 листопада 1999 року в Парижі. Відзначається щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року.ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

В Україні це свято існує з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Заснування Дня рідної мови має велике значення. За оцінками фахівців із 6000 мов, які нині існують, більшість знаходиться під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Залучення уваги міжнародної спільноти до цієї теми – важливий крок до визначення необхідності захистити різноманіття культур.

Мова, якої нас навчила рідна мати повнить наші думки. Ми будемо далеко подорожувати, роками жити за кордоном, вивчати та оволодівати іншими мовами, проте всі наші дні будуть наповнюватися словами, через які ми вперше почали сприймати навколишній світ рідною мовою. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Лесею Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Рівень розвитку мови є джерелом духовного розвитку народу. Недарма вчені твердять, що словник – це те, що народ знає про світ, а граматика, це те, як він про цей світ говорить. Знати, берегти і примножувати рідну мову – обов'язок кожної людини. Тому й зрозуміло, що народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце у суцвітті народів.

"Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема", писав В.Сосюра. Саме тому в Розбишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів приділяють велику увагу мовному питанню, як одному з чинників виховання культурної, освіченої, всебічно розвиненої особистості. Стало доброю традицією проводити різноманітні заходи, в яких учні можуть виявити себе  і розкрити свій творчий потенціал.

 Цей День рідної мови не став винятком. Для учнівської спільноти були заплановані і проведені такі заходи:

•    21.02.18р. відео лекторій  «Цікаві і маловідомі факти про мову»

•    Конкурс читців скоромовок «Лепетун»

•    Творчі конкурси: « Моя мова…», «Бережи мову»

•    Гра «Мовне лото»

•    Тематичні бесіди, усні журнали, відео лекторії  «Моя рідна барвінкова українська мова».

•    Флеш-моб « Рідна мова».

Учні підійшли до виконання завдань творчо, креативно, зацікавлено та отримали від виконаної роботи багато задоволення.

    

 

 

Переглядів: 37 | Додав: puchkov | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Контактна інформація
Адреса школи
37330, Полтавська область, Гадяцький район,
с.Розбишівка,вул.Центральна,188(5354)55355 rozbishivsjka-shkola@meta.ua
Місцезнаходження